Згідно Закону України 3651-д орган місцевого самоврядування «Печинська сільська рада» (код ЄДРПОУ: 04391813) був реорганізований і увійшов до складу Тростянецької громади

Для можливості відновлення сайту дзвоніть за телефонами: (0432) 55-43-70 - Метастудія (Вінниця)
Vlada.ua - розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування

Основні історичні віхи в розвитку села Печини

Печини – населений пункт знаходиться за 18 км від м. Тростянець. Печини відомі з середини ХУІІ століття. В сімнадцятому столітті надавалася людям широка можливість заселяти Слобожанщину.

Заселення йшло двома напрямами – з України і Росії.

З України більше поселялися тут козаки, які мали певні пільги, а селяни, що прийшли з ними, спершу не закріпачувалися. Селилися тут і російські служиві люди. Тоді з’явилися на Слобожанщині і однодворці. Це були військові люди, які мали завдання охороняти дану місцевість, це одна з версій як виникли наші Печини.

Людей переселили на нові місця, однодворці їх охороняли. Вони, однодворці, одержали й більші наділи, ніж селяни. ”Деревня” виникла в глибокій долині, де протікала річка, яка й дала назву населеному пункту.

Так і писалося колись: “Деревня –владения однодворцев” Ці поселяни вважали себе дворянського роду, були в них навіть піддані.

На викопійовці з “генерального геометричного плану Охтирського повіту Харківського повіту Харківського намісництва”, складеному у 1784році видно, як “деревня” Печини розташувалася на підвищенні, яке підковою з трьох боків – західного, південного і східного охоплюють яри. В ярах – каскад ставів.

Із розповідей старожилів ці яри служили людям як городи, а вірніше, як добавкою до городів, їх зорювали, саджали картоплю.

За даними 1784 р. село було розташоване на південному сході, саме тут і розпочалося заселення Печини. Зараз це вул. Сонячна, до перейменування це була вул.Горького.

Тут на цій вулиці знаходилась школа, яка мала 4 класних кімнати. Через дорогу, навпроти школи, стояла церква. В дореволюційний період в школі Закон Божий викладав церковний служитель, тому є думка, що школа була церковно – приходською.

Радянська влада в Печинах була встановлена в січні 1918 року. Одразу відбулися зміни в адміністративному устрої. Це були тяжкі часи для села. Люди поділились на ворогуючі групи: одні були за червоних, інші – за білих та “зелених”. Це були складні часи для людства, бо в одній родині члени її могли стояти по різні боки.

Не менш трагічним для Печин були часи колективізації. Перший колгосп був створений 29 квітня 1929року., примушували зносити всі знаряддя праці, забирали коней, корів.

Положення бідняка не було гарантом безпеки для селян, які не погоджувались на колективізацію. Їх оголошували “підкулачники” і репресували.

Більше 10 років відсиділа в тюрмі Анастасія Сергіївна Давидова, яка очолила так зване “Бабье восстание” або його ще називали “Мартовским восстанием”, бо в березні місяці.

Жінки озброєні рогачами, цепами йшли по вулиці, били вікна активістам на знак протесту проти колективізації.

Голодомор 1932-1933рр. є найжорстокішим фактом геноциду, вчиненого проти українського народу впродовж його тисячолітньої історії.

Не минула ця трагедія і нашого села. Люди не встигали проводити поховання на кладовищах, та й сил них не було, тому поховання проводили прямо біля хати, частіше в садку.

Рік 1941... ще одна трагічна сторінка в житті українського народу, а разом із тим і Печинців.

На фронтах війни ВВв та в партизанських загонах проти ворога воювали 267 мешканців села, із них за мужність і хоробрість нагороджені орденами і медалями 202 чол. 166 віддали життя в боях за свободу і незалежність Батьківщини.

В Печинах встановлений пам’ятник воїнам-односельцям та 2 обеліски радянським воїнам, які загинули при визволенні села.

Нелегкими видалися післявоєнні часи. Виникло 2 колгоспи6 ім. Сталіна та “Прогрес”. В 1951 році їх об’єднали в один - “Красноє знамя”.

В 1956 був побудований цегляний завод, млин, побудовані корівники, свинарники, вівцеферма.

В січні 1969 р. відкрита школа, яка має 11 класних кімнат, спортивний зал, майстерню, їдальню.

У цьому році побудований магазин повсякденного попиту, трішки згодом магазин господарських товарів.

Діє на території Печини дільниця РЕМ.

В Печинах діє фельдшерсько-акушерський пункт, який було перенесену у 2016 році у нове приміщення, відділення зв’язку.

На даний час на території Печинської сільської ради діє приватне підприємство «Печинське», яке займається вирощуванням сільськогосподарських культур.

С. Савелове розташоване від с. Печини за 7 км. на північ, воно має лише одну вулицю, але до кінця 80-х років тут була початкова школа, магазин, вівцеферма.

rada.org.ua - портал місцевого самоврядування

Vlada.online - розробка офіційних сайтів органів державної влади і органів місцевого самоврядування


Розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування
Пропонуємо веб-платформи по створенню власного веб-сайту державним органам влади, органам місцевого самоврядування та державним установам
Gromada.org.ua, Rda.org.ua, Rayrada.org.ua, School.org.ua, Osv.org.ua

Логін: *

Пароль: *